31.12.2009 № 358рп
РАШЭННЕ Савета спецыяльнага фонду Прэзідэнта
Рэспублікі Беларусь па падтрымцы
таленавітай моладзі
29 кастрычніка 2009 г.
пратакол № 2 г. Мінск
(Працяг. Пачатак у №№ 4 — 8 за 2010 г.)
(Працяг у бліжэйшых нумарах “К”.)
ДЗЕНІСЕНКА Дар’і Андрэеўне — навучэнцы дзіцячай школы мастацтваў г. Рагачова, лаўрэату І прэміі ІV Міжнароднага конкурсу-фестывалю дзіцячага, юнацкага і маладзёжнага мастацтва “Закарпацкі эдэльвейс-2009” (Украіна, 2009 год);
ЗАЎГАРОДНЯМУ Аляксандру Аляксандравічу — старшаму інспектару Цэнтра культурна-выхаваўчай работы ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага аблвыканкама, уладальніку Гран-пры Міжнароднага фестывалю-конкурсу музыкі (Малдова, 2009 год);
ЗАХАР’ЕВУ Дзянісу Юр’евічу — навучэнцу ўстановы адукацыі “Мінскае дзяржаўнае музычнае вучылішча імя М.І. Глінкі”, лаўрэату Х Міжнароднага музычнага конкурсу “Сіняя птушка”, дыплом ІІІ ступені (Украіна, 2009 год);
ЗЯНОВІЧ Алесі Міхайлаўне— навучэнцы дзіцячай мастацкай школы аддзела культуры Баранавіцкага гарвыканкама, лаўрэату VІІ Адкрытай біенале дзіцячай творчасці “Ад 5 да 10”, дыплом І ступені (Украіна, 2009 год);
ІСАЧЭНКУ Дзмітрыю Іванавічу — культарганізатару Радужскага сельскага дома культуры аддзела культуры Веткаўскага райвыканкама, лаўрэату ІІ прэміі ІV Міжнароднага конкурсу-фестывалю дзіцячага, юнацкага і маладзёжнага мастацтва “Закарпацкі эдэльвейс-2009” (Украіна, 2009 год);
КАЗАКОВАЙ Аляксандры Уладзіміраўне — навучэнцы Клімавіцкай дзіцячай мастацкай школы, лаўрэату ІХ Міжнароднага фестывалю дзіцячай творчасці “Залатая пчолка”, дыплом І ступені (Беларусь, 2009 год);
КАРНАЕНКУ Сцяпану Ігаравічу — навучэнцу ўстановы адукацыі “Мазырскі дзяржаўны музычны каледж”, лаўрэату І прэміі ІV Міжнароднага конкурсу-фестывалю дзіцячага, юнацкага і маладзёжнага мастацтва “Закарпацкі эдэльвейс-2009” (Украіна, 2009 год);
КАЗЛОВУ Даніілу Мікалаевічу — навучэнцу Жабінкаўскай дзіцячай школы мастацтваў, уладальніку Гран-пры ІХ Міжнароднага фестывалю дзіцячай творчасці “Залатая пчолка” (Беларусь, 2009 год);
КАРНЕЙЧЫКУ Аляксею Сяргеевічу — навучэнцу ўстановы пазашкольнага выхавання і навучання “Дзіцячая музычная школа №17” г. Мінска, лаўрэату І прэміі Міжнароднага конкурсу піяністаў (Францыя, 2009 год), лаўрэату Адкрытага Украінскага музычнага конкурсу, дыплом І ступені (Украіна, 2009 год);
КАРНЕЙЧЫКУ Яўгену Сяргеевічу — навучэнцу ўстановы пазашкольнага выхавання і навучання “Дзіцячая музычная школа №17” г. Мінска, уладальніку медаля Міжнароднага конкурсу піяністаў (Францыя, 2009 год);
КРЫВАНОСУ Максіму Алегавічу — навучэнцу дзіцячай мастацкай школы аддзела культуры Баранавіцкага гарвыканкама, лаўрэату ІV Міжнароднага конкурсу дзіцячага малюнка “На сваёй зямлі”, дыплом ІІІ ступені (Беларусь, 2009 год);
КУЛАГУ Аляксандру Ігаравічу — навучэнцу Слуцкай дзіцячай музычнай школы, лаўрэату Х Міжнароднага музычнага конкурсу “Сіняя птушка”, дыплом ІІІ ступені (Украіна, 2009 год);
КУЛЯШОВУ Мікіце Эдуардавічу — навучэнцу Полацкай дзіцячай школы мастацтваў, лаўрэату І прэміі Міжнароднага конкурсу імя І.С. Баха (Эстонія, 2009 год);
ЛАНЦЭВІЧ Кацярыне Алегаўне — навучэнцы ўстановы адукацыі “Магілёўскі дзяржаўны музычны каледж імя М.А. Рымскага-Корсакава”, лаўрэату ІІ прэміі Міжнароднага конкурсу “Мастацтва ХХІ стагоддзя” (Партугалія, 2009 год);
ЛІМЕНЬКА Настассі Алегаўне— навучэнцы ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны харэаграфічны каледж”, уладальніцы ганаровага знака ХІ Міжнароднага конкурсу
артыстаў балета і харэографаў (Расія, 2009 год);
ЛОБ Ганне Рыгораўне — навучэнцы Полацкай дзіцячай школы мастацтваў, лаўрэату І прэміі V Маскоўскага міжнароднага фестывалю славянскай музыкі (Расія, 2009 год);
ЛАБАЧОВУ Дзянісу Віктаравічу — выкладчыку Светлагорскай дзіцячай школы мастацтваў, уладальніку Гран-пры ІV Міжнароднага конкурсу-фестывалю дзіцячага, юнацкага і маладзёжнага мастацтва “Закарпацкі эдэльвейс-2009” (Украіна, 2009 год);
МАКСІМЧЫКУ Мікіце Аляксандравічу — студэнту ўстановы адукацыі “Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі”, лаўрэату ХІ Міжнароднага фестывалю гітарыстаў, ІІ месца
(Аўстрыя, 2009 год);
МАЛЬНЕВУ Вадзіму Аляксандравічу — студэнту ўстановы адукацыі “Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі”, лаўрэату Х Міжнароднага музычнага конкурсу “Сіняя птушка”, дыплом ІІІ ступені (Украіна, 2009 год);
МІГЕЛЬ Настассі Вячаславаўне — навучэнцы Слуцкай дзіцячай музычнай школы, лаўрэату Х Міжнароднага музычнага конкурсу “Сіняя птушка”, дыплом ІІІ ступені (Украіна, 2009 год);
МІХАЛЕНКУ Канстанціну Віктаравічу — артысту вышэйшай катэгорыі ўстановы “Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр”, лаўрэату ХVІІ Міжнароднага фестывалю “Славянскія тэатральныя сустрэчы” (Расія, 2009 год);
МАЛІБОШКУ Івану Сяргеевічу — навучэнцу дзяржаўнай установы адукацыі “Рэспубліканская гімназія-каледж пры Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі”, лаўрэату Міжнароднага адкрытага конкурсу піяністаў і фартэпіянных ансамбляў “Ф.Шапэн, Э.Грыг, Ф.Мендэльсон”, дыплом ІІІ ступені (Расія, 2009 год);
МАРОЗАВАЙ Вікторыі Уладзіміраўне — навучэнцы ўстановы адукацыі “Дом дзіцячай творчасці” г. Чавусы, уладальніцы Гран-пры VІ Міжнароднага фестывалю юных талентаў “Зямля пад белымі крыламі” (Беларусь, 2009 год);
МОШЧАНКА Аліне Вячаславаўне — навучэнцы ўстановы адукацыі “Магілёўская дзяржаўная гімназія-каледж мастацтваў”, лаўрэату ІХ Міжнароднага фестывалю дзіцячай творчасці “Залатая пчолка”, дыплом І ступені (Беларусь, 2009 год);
НЯХАЙЧЫК Дзіяне Дзмітрыеўне — навучэнцы Смалявіцкай дзіцячай школы мастацтваў, лаўрэату ІV Міжнароднага конкурсу дзіцячага малюнка “На сваёй зямлі”, дыплом І ступені (Беларусь, 2009 год);
НЯХАЮ Юрыю Анатольевічу — студэнту ўстановы адукацыі “Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі”, лаўрэату ІІІ Міжнароднага конкурсу гітарнага мастацтва “ГітАС”, дыплом ІІ ступені (Украіна, 2009 год);
НАВІКЕВІЧ Ганне Васільеўне — навучэнцы Ляхавіцкай дзіцячай школы мастацтваў, лаўрэату ІV Міжнароднага конкурсу дзіцячага малюнка “На сваёй зямлі”, дыплом ІІ ступені (Беларусь, 2009 год);
НАВІНСКАЙ Настассі Юр’еўне — навучэнцы Смалявіцкай дзіцячай школы мастацтваў, лаўрэату ІV Міжнароднага конкурсу дзіцячага малюнка “На сваёй зямлі”, дыплом ІІ ступені (Беларусь, 2009 год);
ПАРУКОВАЙ Настассі Яўгенаўне — навучэнцы ўстановы пазашкольнага выхавання і навучання “Дзіцячая музычная школа №17” г. Мінска, лаўрэату І прэміі Міжнароднага конкурсу піяністаў (Францыя, 2009 год), лаўрэату Адкрытага Украінскага музычнага конкурсу, дыплом І ступені (Украіна, 2009 год).